İzmir Cup'ta Cem de yarı finalist!

TEB İzmir Cup’ta Türk tenisçiler tarih yazıyor. Marsel İlhan’ın yarı finale kalmasından bir saat sonra Cem İlkel de 1 numaralı seribaşı Slovak Lukas Lacko’yu devirerek yarı finalist oldu.

21 yaşındaki genç raket Cem İlkel, kariyerinin ilk Challenger çeyrek finalini yakaladığı İzmir’de bu başarısını bir adım daha öteye taşıyarak yarı finale kaldı. TEB İzmir Cup’ın 1 numaralı seribaşı ve son şampiyonu Lukas Lacko önünde 6-4, 6-3’lük skorla galip gelen Cem, adını yarı finale yazdırma başarısı gösterdi. İlkel, servisini kırdırmadığı mücadelede ilk servislerinden %80 ile puan kazandı.

Dünya sıralamasında 434 numara yer alan Cem İlkel, yarı finalde Lacko’nun vatandaşı olan bir başka Slovak Norbert Gombos ile karşı karşıya gelecek. Gombos, çeyrek finalde Belçikalı Kimmer Coppejans’ı 6-4, 6-3 ile geçti.

Cem’den önce Marsel İlhan’ın da yarı finale adını yazdırmasıyla ATP Challenger tarihinde ilk kez Türkiye’den iki tenisçi aynı anda son dörde kalmış oldu.

TEB İzmir Cup’ta yarın iki Türk tenisçinin yer alacağı yarı finaller 16:00’dan itibaren merkez kortta yapılacak. 24 Eylül Cumartesi günü oynanacak karşılaşmaların programı şöyle:

14:00 Çiftler finali
16:00  Marsel İlhan-Mirza Basic
Ardından Cem İlkel - Norbert Gombos

ÇİFTLERDE FİNAL BELİRLENDİ

Günün son maçının ardından çiftler finalinin adı kondu. İkinci yarı final mücadelesinde Marius Copil/Marco Chiudinelli ikilisi, Vladyslav Manafov/Stefanos Tsitsipas tandemini 6-2, 6-4'lük setlerle mağlup etti. Copil/Chiudinelli yarın oynanacak final karşılaşmasında Sadio Doumbia/Calvin Hemery çifti ile şampiyonluk için mücadele edecek.