Marsel, İzmir'de 2 numarayı eledi

Milli tenisçi Marsel İlhan, TEB İzmir Cup’ta ilk tur mücadelesinde 2 numaralı seribaşı Marco Chiudinelli’yi mağlup ederek ikinci tura yükseldi.

İzmir’de üst üste dokuzuncu kez raket sallayan Türkiye 1 numarası Marsel İlhan, UTEM Merkez Kortu’nda oynanan akşam maçında İsviçreli Marco Chiudinelli’yi 7-6, 6-4'le devirerek TEB İzmir Cup’ta son 16'ya kaldı. İlhan, geçen hafta TED kortlarında yenildiği İsviçreli rakibinden rövanşı aldı.

Maçın ilk setinde 5-2 geriye düşen Marsel, toplam altı set puanı çevirdiği bu seti tie-break’te kazandı. İkinci setin başında 3-1 öne geçen İlhan, hemen ardından servisini kırdırınca skor 3-3 oldu. Ancak seyircinin de desteğiyle mücadeleyi sürdüren Marsel, servisinde 5-4’ü bulduktan sonra turnuvanın 2 numaralı seribaşı Chiudinelli’nin servisini üçüncü kez kırıp mücadeleyi noktaladı.

Karşılaşma boyunca ilk servislerinden %78 ile puan çıkaran Marsel İlhan, servis kullandığı 11 oyunda sadece bir kez çift hata yaptı.

Kariyerinde en çok maç kazandığı turnuva olan TEB İzmir Cup’ta yine tur atlamayı bilen Marsel İlhan, ikinci turda elemeden gelen 646 numaradaki Rus Vitali Kozyukov ile eşleşti.