"Üzerimde baskı hissetmiyorum"

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ın yıldızı Çağla Büyükakçay, yarı final maçı sonrasında basın toplantısında soruları yanıtladı. Yarın final maçına çıkacak olan başarılı raket, “Artık üzerimde baskı hissetmiyorum” diye konuştu.

Çağla Büyükakçay, yaklaşık 2500 seyircinin desteği altında oynadığı yarı final maçının ardından Garanti Koza Arena’nın basın toplantı salonundaydı. Türk tenis tarihinde WTA tekler finali bulan ilk isim olan Çağla, “Artık seyircimin önünde oynarken üzerimde baskı hissetmiyorum. Maça daha iyi odaklanabiliyorum” dedi.

Büyükakçay şöyle konuştu:

“Maça çıkarken içimden ‘Sadece bu karşılaşmayı oynuyor olmaktan keyif al’ diye söylendim. Sonuna doğru odağımı biraz kaybettim. 6-0, 2-0 öne geçmiş olabilirim, ama o noktada bile maçı tamamlayabilmek dışarıdan sanıldığı kadar kolay değil. İkinci set gidebilirdi. Skor 5-4’e gelince sıkı durmam gerektiğini kendi kendime telkin ettim. Sıkı duramasaydım ve iş üçüncü sete gitseydi zorlanırdım. Bunu aklıma getirmemeye çalıştım. Bugün de maçtan böyle bir ders edindim kendime: Sağlam durmanın galibiyet getirdiğini öğrendim.”

“Sonradan pişman olacağım bir gün olsun istemiyordum. O yüzden dikkatimi hiç dağıtmayıp işime odaklandım.”

Çağla Büyükakçay, maç boyunca sadece üç tane ikinci servis kullandığının hatırlatılması üzerine, “Böyle bir durumdan haberim yoktu. Maç boyunca iyi servis attım. Ama daha önce böyle bir şeye denk gelmedim. Nasıl olduğuna dair bir fikrim yok” dedi.