Fed Cup'ta rakipler belli oldu


Fed Cup Avrupa/Afrika Bölgesi 1. Grup'ta üst üste sekizinci kez mücadele vermeye hazırlanan Türkiye'nin bu yılki rakipleri belli oldu. Ay-yıldızlılar 5-8 Şubat tarihleri arasında Lüksemburg'un Esch-sur-Alzette kentinde yapılacak müsabakalarda Polonya ve Slovenya ile aynı grupta yer aldı. 


Kaptanlığını Alaaddin Karagöz'ün yaptığı Milli Takımımızda İpek Soylu sakatlığı dolayısıyla kadroda yer almazken; Çağla Büyükakçay, Pemra Özgen, Başak Eraydın, Berfu Cengiz, İpek Öz, Ayla Aksu ve Zeynep Sönmez'den oluşan geniş kadro 30 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında ENKA Spor Kulübü tesislerinde kampa girecek. Fed Cup yönetimi toplam 13 ülkenin bulunduğu Avrupa/Afrika Bölgesi 1. Grup'u iki farklı adrese dağıttı. Yedi takım Estonya'da mücadele ederken, altı takım ise milli maçlar için Lüksemburg'un yolunu tutacak.

Sert zeminli kapalı kortlarda oynanacak müsabakalarda grup birincileri diğer grubun ikincileriyle çapraz eşleşecek; bu eşleşme sonucu kazanan iki takım play-off'lara gitmeye hak kazanırken grubunu son sırada tamamlayan takım ise diğer grubun sonuncusuyla kümede kalmak için mücadele edecek.