Türkiye Tenis Federasyonu Ikort ve Üye Girişi

Ayla yoluna devam ediyor

17 Mart 2017

A- A A+

Türkiye'nin sene boyunca ev sahipliği yaptığı ITF turnuvalarının bu haftaki ayağında milli tenisçi Ayla Aksu teklerde adını son dörde yazdırmasını bildi.

Antalya'da düzenlenen Tennis Organisation Cup ITF turnuvasının 2 numaralı seribaşı ismi Aksu, son sınavını Ukraynalı Sofiya Kovalets önünde verdi.

Açılış setinde 4-3 geride olduğu sırada rakibi Kovalets'in maçı bırakmasıyla turlayan Aksu, final yolunda Bulgar Dia Evtimova ile eşleşti.

Ayla, partneri Melis Sezer ile birlikte çiftlerde yarı finalinde ise Rus tandem Anastasia Frolova/Alena Tarasova ile karşılaşacak.

İLKEL/ALTUNA FİNALDE
Aynı adresteki 15 bin dolar ödüllü Futures turnuvasında ise Cem İlkel ve Tuna Altuna, çiftler kategorisinde şampiyonluk maçına çıkmaya hak kazandı.

Rus Alexander Igoshin/Yan Sabanin'i 6-2, 6-4'le geçen İlkel/Altuna çifti, finalde Belçikalı ortaklar Sander Gille/Joran Vliegen ile kozlarını paylaşacak.

Cem, çiftler maçından önce raket salladığı tekler çeyrek finalinde ise Rus Ivan Nedelko'ya 6-1, 3-6, 6-3'lük mağlup olmaktan kurtulamadı.