Ege’den sıcak haberler

Duyurulara Geri Dön
Ege’den sıcak haberler

 

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ege turu kapsamında 11 kulübü ziyaret etti. Aydın, Muğla, Muğla Üniversitesi, Marmaris Pro 35, Marmaris Grand Azur, Marmaris Mares, Dalaman, Göcek, Fethiye, Pamukkale ve Denizli Pamukkale Üniversitesi kulüplerini ziyaret eden heyet büyük ilgi gördü. Gezide TTF Başkanı Ayda Uluç’a, Başkan Vekili Cengiz Durmuş, Yönetim Kurulu üyeleri Gökhan Dönmez, Murat Yıldırım ve Kulüplerle ilişkiler sorumlusu Yüksel Pınar eşlik etti. 

Ziyaretlerde kulüp başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüşen heyet sorunları ve önerileri dinledi. TTF heyeti ayrıca Muğla Valisi Fatih Şahin, Muğla Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hacalet Mollaoğulları, Dalaman Kaymakamı Ahmet Deniz ve Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Emre Erol’u makamlarında ziyaret etti. 

 

TENİSİ TABANA YAYMALIYIZ

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç, Ege turunda gördüğü manzaranın sevindirici olduğunu söyledi. Bir ülkede bir sporun gelişmesi için en önemli faktörün tabana yayılması olduğunu belirten Uluç “Türkiye’nin her yerinde yeni kortlar açılıyor ve binlerce çocuk bu kortlarda tenise başlıyor. Bu tablo önümüzdeki dönemde tenisin geleceğinin parlak olduğunu gösteriyor” diye konuştu. Uluç, “Artık tenisi İstanbul-Ankara-İzmir ekseninden çıkarmak gerekiyor. Bu yüzden Anadolu’daki kulüplere büyük önem veriyoruz ve turnuvaları farklı bölgelerde yapmaya çalışıyoruz. Ege bölgesi gerek iklimi gerekse sosyal yapı itibariyle tenisin çok kolay yaygınlaşabileceği bir bölge” diye konuştu. 

Ziyaret ettikleri kulüplerin isteklerini not aldıklarını ifade eden Uluç “Sevindirici olan nokta artık tüm kulüpler imkanları ölçüsünde turnuvalara evsahipliği yapmak istiyorlar. Birkaç yıl öncesine göre performans tenisine ağırlık veren kulüplerin sayılarında önemli oranda artışlar var. Bizler de kulüplere bu noktada eğitim gereçleri noktasında destek vereceğiz” diye konuştu. 

 

Ege Gezisinden Kareler;

Aydın Tenis Kulübü

Aydın Tenis Kulübü 

Dalaman Tenis Kulübü

Fethiye Tenis Kulübü

Göcek Tenis Kulübü

Marmaris Grand Azur Tenis Kulübü

Marmaris Mares Tenis Kulübü

Marmaris Pro35 Tenis Kulübü

Muğla BESYO 

Muğla BESYO Müdürü Ziyaret 

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü

Muğla Valiliği

Muğla Tenis Kulübü

Pamukkale Tenis Kulübü

Pamukkale Üniversitesi 

 

 

 

 

Bu Haberi Paylaş:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • TwitThis